mis_on_s6jakunst

Sõjakunst – see on ainulaadne kompleks teadmisi, oskusi ja kogemusi, aga ka viis nende kogumiseks, säilitamiseks ja kasutamiseks kõigi nende toimingute raames, mis puudutavad inimese esmast ülesannet jääda ellu olgu siis lahingus või mis tahes muus ekstreemses olukorras. Seetõttu haarab sõjakunst väga laia teemade ringi, hõlmates mitte ainult erinevaid käsitsivõitluse- ja relvatehnikaid, vaid ka näiteks taktikat ja strateegiat, oskust anda esmaabi, kasutada ravimtaimi, erinevaid psühhoregulatsiooni tehnikaid jne.

Sõjakunsti harjutamise taktikaliseks eesmärgiks on omandada oskus jääda ellu võitluses, strateegiliseks eesmärgiks aga olla terve ja õnnelik ning elada kaua ja täisväärtuslikult.

Inimkeha tundlikesse punktidesse ja tsoonidesse suunatud tehnikad

Inimese kehal on sadu bioloogiliselt aktiivseid punkte, millest võitluses kasutatakse umbes kuutekümmet. Nende mõjutamiseks võib kasutada lööke, survet või hõõrumist. Ehkki informatsiooni punktide ligikaudse asukoha suhtes võib leida ka nõelravi atlasest või refleksoteraapia õpikutest, on vaja selleks, et tundlikke punkte ja tsoone ka praktiliselt mõjutada, osata leida üles vajalik punkt konkreetsel inimesel, sest punktide asukoht erinevatel inimestel võib küllalt suuresti erineda õpikus toodud ideaalmudelist. Teiseks on vaja teadmist, millises suunas, mis nurga all ja kui suure jõuga on antud punkti mõjutamine kõige tõhusam. Kolmandaks on vaja osata kasutada õiget löögivormi, mis käesoleval juhul on kõige optimaalsem. NB! Tähtis ei ole löögi tugevus, vaid täpsus ja lõdvestus.

Löök tundlikku punkti või tsooni võib kutsuda esile jäseme või mingi kehaosa paralüseerumise, verevarustuse häireid, teadvusekaotuse, häirida siseorganite tööd, mingi organi töö peatada või isegi tappa. Seetõttu on väga oluline praktiseerida selliseid tehnikaid ainult kvalifitseeritud instruktori juuresolekul ja juhendamisel, kes valdab reanimatsiooni- ja elustamistehnikaid ning teab piiri, millest alates muutused inimese organismis muutuvad pöördumatuks ja mida treeningsituatsioonis ületada ei tohi.