mis_on_s6jakunst

Sõjakunst – see on ainulaadne kompleks teadmisi, oskusi ja kogemusi, aga ka viis nende kogumiseks, säilitamiseks ja kasutamiseks kõigi nende toimingute raames, mis puudutavad inimese esmast ülesannet jääda ellu olgu siis lahingus või mis tahes muus ekstreemses olukorras. Seetõttu haarab sõjakunst väga laia teemade ringi, hõlmates mitte ainult erinevaid käsitsivõitluse- ja relvatehnikaid, vaid ka näiteks taktikat ja strateegiat, oskust anda esmaabi, kasutada ravimtaimi, erinevaid psühhoregulatsiooni tehnikaid jne.

Sõjakunsti harjutamise taktikaliseks eesmärgiks on omandada oskus jääda ellu võitluses, strateegiliseks eesmärgiks aga olla terve ja õnnelik ning elada kaua ja täisväärtuslikult.

Loodusravi diagnostika

Loodusfilosoofia käsitleb inimest ühtse tervikuna, mille moodustavad keha, meel ja hing. Loodusravi seisukohalt on inimese tervis tasakaaluseisund vastandlike äärmuste vahel.

Peamised tervislikku seisundit mõjutavad tegurid:
Korrektne rüht
Õige hingamine
Optimaalne füüsiline aktiivsus
Tasakaalustatud tervislik toitumine
Terve ja regulaarne suguelu

Erinevad diagnostikameetodid

Naha diagnostika
Naha värv, temperatuur, kuivus, rasvasus, karvakasv või selle puudumine, samuti nahal esinevad sünnimärgid, pigmendilaigud, vistrikud võivad meile anda väga palju informatsiooni inimese tervisliku seisundi kohta.

Näo diagnostika
Silmad – nii silmavalge kui ka vikerkesta ja pupilli seisund, samuti silmaümbruse nahk, kulmud, nende kuju, tihedus, värvus.
Nina – nina kuju ja värvus, ninasõõrmete suurus ja kuju.
Suu ja suu ümbrus – naha värvus ja tekstuur, karvakasv.
Kõrvad – suurus, kuju. Eraldi kõrvanibu vorm ja suurus.

Keele diagnostika
Vaadeldakse keele toonust, kuju ja värvi. Erilist tähelepanu pööratakse keelekatule: millistes kohtades keelel katt esineb, mis värvi see on, kas ta on kuiv või rasvane.

Diagnostika tundlike punktide ja tsoonide mõjutamise abil (tsoonidiagnostika)
Kompides, avaldades kerget survet teatavatele tundlikele punktidele ja tsoonidele, võime saada informatsiooni nendega seotud organite või funktsioonide toimimise kohta. Liigne valulikkus või tundetus annab märku, et tegemist on sisemise häirega.

Pulsidiagnostika
Katsutakse pulssi randme siseküljel kuues erinevas pulsitsoonis mõlemal käel ja võrreldakse neid. Hinnatakse pulsi kiirust, tugevust ja rütmi.