mis_on_s6jakunst

Sõjakunst – see on ainulaadne kompleks teadmisi, oskusi ja kogemusi, aga ka viis nende kogumiseks, säilitamiseks ja kasutamiseks kõigi nende toimingute raames, mis puudutavad inimese esmast ülesannet jääda ellu olgu siis lahingus või mis tahes muus ekstreemses olukorras. Seetõttu haarab sõjakunst väga laia teemade ringi, hõlmates mitte ainult erinevaid käsitsivõitluse- ja relvatehnikaid, vaid ka näiteks taktikat ja strateegiat, oskust anda esmaabi, kasutada ravimtaimi, erinevaid psühhoregulatsiooni tehnikaid jne.

Sõjakunsti harjutamise taktikaliseks eesmärgiks on omandada oskus jääda ellu võitluses, strateegiliseks eesmärgiks aga olla terve ja õnnelik ning elada kaua ja täisväärtuslikult.

Ravimtaimede ja mineraalide kasutamine

Loodusravis kasutatakse ravimtaimi värskel kujul ja kuivatatult, samuti erinevate tõmmiste, leotiste ja salvidena.

Väga suurt tähelepanu pööratakse tooraine hankimise protsessile, ehk millal ja kust konkreetne ravimtaim on korjatud ja kuidas hiljem töödeldud. Bioloogiliselt aktiivsete ainete kontsentratsioon taime erinevates osades võib väga suuresti erineda sõltuvalt sellest, kas taim on korjatud kuival või vihmasel ajal, kas taim on kasvanud kuival ja liivasel kohal või madalal savisel pinnasel jne.

Lisaks tavapärasele raviteede ja -salvide valmistamisele on loodusravis väga olulisel kohal ravimtaimede ja mineraalide kasutamine kombineerituna tundlike punktide või tsoonide mõjutamisega ehk salvi määrimine või mähise asetamine tundlikule tsoonile, samuti tundlike tsoonide soojendamine hõõguva taimesegu abil.